закрити
Кошик

Вишивка біле по білому

Вагоме місце на Середньому Подніпрв"ї займає полтавська вишивка.Вона відрізняється ніжною гамою тілесних відтінків ,поєднанням рахункової техніки,з різноманітними техніками виколювання та вирізання.Особливе місце на Подніпрв”ї займає вишиванка біле по білому.Високохудожній ефект цієї техніки утворюється внаслідок,створення відчуття об”єму ле ледве відчутної різниці в тонах між ниткою для вишивання та тканиною.На  Чернігівщині також злегка добавляються вкраплення червоним та чорним.

Назва “настил” побутує на Прикарпатті. В інших місцевостях настил ще називають “гладь”. На території Долини-Товмача та на Гуцульщині, в селі Вільшаниця, таким швом вишивають узори розмаїтою гамою кольорів. У районі міста Монастириська, що на Тернопільщині, - тільки чорно-білими кольорами.

 Народна назва - “колодочками”. Найпоширеніша в Кіцманському районі як самостійна одиниця для викладення рослинного орнаменту на цілому рукаві сорочки: від ошийка до оторочки. На Поділлі, Буковині та в інших місцевостях є незначним компонентом узору.
 Спочатку наносять чорною ниткою контури - розвід, потім заповнюють обведену площу різними кольорами. Такою самою технікою вишивають і композиції геометричної будови на верхній частині рукава (підполиччі). Ці композиції розріджують густо зашитий фон рослинного орнаменту на рукавах жіночих сорочок та подолу.
 У полотні горизонтально через одну нитку кладуть три паралельні стіби, накриваючи парну кількість ниток. Другий стовпчик є повторенням першого. Його починають вишивати від середини попереднього.

Рекомендуємо
Всі права захищені © 2011 - 2019 «Українська вишиванка»
Даний сайт використовує кукі для поліпшення користувацького досвіду. Використовуючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання Cookies.   Дізнатись більше
OK